Sposoby na otarcia na udach - Blog - Fiore
 • What's new
  Sposoby na otarcia na udach

  Sposoby na otarcia na udach

  Otarcia pojawiają się najczęściej po wewnętrznej stronie ud. Powodują zaczerwienienie, ból, pieczenie, a niejednokrotnie również uszkodzenia skóry, pęcherze i owrzodzenia. Dolegliwość ta występuje najczęściej latem, kiedy przy wysokich temperaturach pojawia się problem z nadmierną potliwością skóry. Jak zapobiegać otarciom na udach i jak je skutecznie zwalczać, aby móc zapewnić sobie komfortowe funkcjonowanie każdego dnia? Dowiedz się więcej już teraz.

  Dlaczego powstają otarcia na udach?

  Otarcia na udach powstają poprzez nadmierne pocenie, kiedy skóra tej części ciała ociera się o siebie. Sprzyja im niestety nadwaga i otyłość, kiedy w fałdach skórnych ud zbiera się nadmiar wilgoci. Inną przyczyną może być również noszenie zbyt obcisłych spodni oraz ubrań wykonanych ze sztucznych tkanin, gdyż te najczęściej są nieprzewiewne i nie pochłaniają wilgoci.

  Bez względu na to, dlaczego powstają otarcia między udami, problem ten należy jak najszybciej zwalczać. Bagatelizowanie może doprowadzić nie tylko do niemożności prowadzenia komfortowej aktywności fizycznej, ale również przewlekłych stanów zapalnych skóry oraz trwałych przebarwień i blizn w górnej strefie kończyn dolnych.

  Otarcia na udach — leczenie

  Znacznie lepiej zapobiegać otarciom pomiędzy nogami, aniżeli je leczyć. Zwalczanie wysypki, zaczerwienień i uszkodzenia naskórka może być czasochłonne, a sam efekt otarć uda niestety bardzo bolesny. Biorąc pod uwagę krótki czas, jaki przeznaczamy na wakacyjny urlop, najlepiej nie doprowadzać do takiego stanu.

  Sposoby na obcierające się uda — jak uniknąć obtarć na udach?

  Gojenie powstałych ran na udach przyspieszą specjalne żele o dodatkowym działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Zaleca się również stosowanie środków, które będą niwelować ryzyko pojawienia się kolejnych otarć. Jeśli borykasz się z tym problemem, poznaj skuteczne sposoby, które sprawdzają się na otarcia ud w zakresie minimalizowania ryzyka ich wystąpienia. Przygotuj się odpowiednio, zanim jeszcze zaczną się wakacje, a prognozy pogody na kolejne dni będą wskazywać przedłużające się upały.

  Luźne spodenki na otarcia ud

  Ogromne znaczenie ma odpowiednie ubranie. Latem noś luźne spodnie i szorty, a najlepiej spódnice oraz sukienki. Wybieraj ubrania z naturalnych, miękkich i tzw. oddychających materiałów. Zupełnie zrezygnuj z elastyny i innych sztucznych tkanin.

  Co istotne, zmieniaj ubranie po każdej, intensywnej aktywności fizycznej, przede wszystkim po treningu oraz dniu spędzonym na zewnątrz.

  Kremy na otarcia na udach

  Otarcia w kroku można szybciej zwalczyć, stosując kremy przyspieszające regenerację skóry. Istotne jest jednak to, że dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom z powodzeniem udaje się zapobiec otarciom. Sprawdza się wazelina, preparaty na bazie lanoliny czy zwykły puder dla dzieci. Doskonałym wyborem będzie ten, który ma w swoim składzie pochłaniającą wilgoć skrobię kukurydzianą.

  W aptece znajdziesz szeroki wybór środków na odparzenia, otarcia czy podrażnienia skóry do uniwersalnego stosowania. Wybieraj kremy, maści, balsamy czy pudry, zwracając szczególną uwagę na naturalny skład.

  Opaska na otarcia ud

  W ramach profilaktyki otarć po wewnętrznej stronie uda doskonale sprawdza się odzież specjalistyczna. To opaska na otarcia ud, wykonana z miękkiej satyny albo delikatnej koronki.

  Jak wybierać opaski na otarcia ud? Przede wszystkim patrz na skład materiału. Opaska zakładana na udo musi być przyjazna dla skóry, ale jednocześnie dobrze trzymać się na miejscu. Ponadto znaczenie ma rozmiar opaski, aby zbyt nie uciskała, ale nie może być również za luźna. Najlepiej sprawdzają się te z dodatkową gumką lub silikonowym paskiem, który zapobiega przesuwaniu i rolowaniu się opaski.

  Co ciekawe, ponieważ opaski na otarcia ud cieszą się coraz większą popularnością i doskonale spełniają swoją funkcję, Fiore oferuje je w różnych wariantach — klasycznych oraz tych, które z powodzeniem mogą stanowić szykowny dodatek. Dzięki temu, że opaski przypominają wykończenie pończoch, są atrakcyjne, a nawet dodają seksapilu.

  Twój problem z otarciami na udach latem może się szybko skończyć — wystarczy, że wykorzystasz podane wyżej sposoby. Bolesne otarcia odejdą w zapomnienie, a Ty będziesz cieszyć się doskonałym komfortem podczas codziennej aktywności.

Compare