Freedom – kolekcja Fiore na jesień i zimę 2022/2023 - Blog - Fiore
 • What's new
  Freedom – kolekcja Fiore na jesień i zimę 2022/2023

  Freedom – kolekcja Fiore na jesień i zimę 2022/2023

  Mało jest tak inspirujących okresów w historii mody, jak lata 90. Przekonuje o tym nie tylko Anna Gacek w swojej książce „Ekstaza”, ale też marka Fiore, która przygotowała na sezon jesień-zima 2022/2023 kolekcję nawiązującą klimatem do teledysku George'a Michaela “Freedom! '90” i zdjęć Petera Lindbergha z supermodelkami w roli głównej. Sprawdź, co o tej linii rajstop powinny wiedzieć rasowe fashionistki!

  Wolność, ekstaza, seksapil – kolekcja rajstop, która wyraża ducha lat 90.

  Jeden z najbardziej inspirujących trendów ostatnich miesięcy? Estetyka lat 90., chętnie wykorzystywana przez influencerki w stylizacjach, a przez projektantów – w kolekcjach. Jednak na fali popularności tej dekady łatwo zapomnieć, że reprezentuje ona nie tylko klimaty disco i krzykliwy streetwear. Lata 90. były też czasem przebudzania się wyzwolonej kobiecości, odważnego reinterpretowania klasyki, nowego podejścia do ciała i funkcji mody. Seksapil, power look, przekraczanie granic – tak można scharakteryzować ten fascynujący czas.

   

  I właśnie w takim ujęciu lata 90. zachwyciły markę Fiore na tyle, że dedykowała ona im swoją najnowszą kolekcję na jesień i zimę 2022/2023. Jedną z najważniejszych inspiracji był przełomowy teledysk George’a Michaela do piosenki „Freedom! '90, o historii którego z pasją opowiada Anna Gacek w swojej książce „Ekstaza”. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć kontekst najnowszej kolekcji Fiore, a przy tym lepiej poczuć trendy, które za chwilę będą rządzić w sklepach i na ulicach, przeczytaj debiutancką książkę dziennikarki lub przesłuchaj odcinka podcastu zrealizowanego w ramach cyklu Fiore RE: LOVE, w którym Anna Gacek była gościem i wspomina o swoim dzieciństwie w latach 90., fascynacji MTV, martensami i grungem.

   

  Dlaczego warto przeczytać jeden z rozdziałów „Ekstazy” o topmodelkach z lat 90., sowicie wynagrodzonych za kilka dni zdjęciowych w Londynie? Bo, jak podkreśla sama Anna Gacek, we wspomnianym klipie chodziło o celebrację fascynującej natury kobiety, czyli dokładnie o to samo, co przyświecało marce Fiore, projektującej kolekcję na jesień i zimę.

   

  Swoją drogą, w latach 90. tworzył jeszcze jeden artysta, który do kobiety jako muzy miał stosunek niemal nabożny – to fotograf Peter Lindbergh, który, jak pisze w swojej książce Anna Gacek, kochał pokazywać na swoich zdjęciach kobietę, a dopiero potem modę. Redaktorzy magazynu Vogue, którzy w tamtej dekadzie odpowiedzialni byli za estetyczną rewolucję (nie tylko w modzie), wiedzieli doskonale, że właśnie na takie podejście warto postawić. I słusznie – lata 90. wykreowały nowy, odważny, zmysłowy i bezkompromisowy wzór kobiecości, którym my fascynujemy się dziś, tworząc stylizacje na jesień i zimę 2022/2023.

  Rajstopy i skarpetki, w których chodziłyby supermodelki z Cindy Crowford na czele – poznaj nową kolekcję Fiore

  Kolekcja Fiore na jesień i zimę 2022/2023, inspirowana ikonicznym teledyskiem George’a Michaela i zdjęciami Petera Lindbergha, jest kobieca, a jednocześnie przekorna. Dokładnie tak samo, jak supermodelki z tamtej wyjątkowej dekady. One też na pewno chętnie nosiłyby rajstopy w przeskalowane groszki, kwiaty lub imitujące samonośne pończochy, a sneakersy i szpilki – łączyłyby z kolorowymi skarpetkami z zabawnym printem.

   

  Ciekawym elementem najnowszej linii Fiore są drapieżne skarpetki z motywem lamparcich cętek. Czy zwierzęce wzory wyjdą kiedyś z mody? Nic na to nie wskazuje! – właśnie teraz są znów na czasie.

   

  Wśród najnowszych wzorów Fiore uwagę zwracają też rajstopy z dzierganym motywem, inspirowane klasycznymi wełnianymi rajstopami, ale zdecydowanie bardziej komfortowe i sexy. Dla wielbicielek sportu (ale też – nonszalanckiej elegancji z przymrużeniem oka) znajdą się też skarpetki z kolorowym paskiem (przypominające skarpetki członków sportowej drużyny w college’u), które z takim samym powodzeniem można nosić do butów sportowych, jak i skórzanych mokasynów.

  Nie można też pominąć flagowych projektów Fiore na ten sezon, które mają kojarzyć się z supermodelkami i są nazwane ich imionami: kuszące rajstopy kabaretki Cindy, przywodzą na myśl odważne stylizacje, z których słynie Cindy Crowford. Z kolei kryjące rajstopy z ciekawym ornamentem Naomi, przywodzą na myśl lubiane przez słynną modelkę, Naomi Campbell, orientalne, bogato zdobione kreacje.

  Kolekcję zwieńczają rajstopy Astro, które w przewrotny sposób nawiązują do modnej w latach 90. astrologii i, z której to projektanci, na czele ze słynącym ze swojego zamiłowania do przesądów, Christianem Diorem, czerpali pełnymi garściami, zdobiąc swoje ubrania w motywy związane z planetami i gwiazdami. A skoro już o stylizacjach mówimy, sprawdźmy, jak nosić najnowsze projekty z kolekcji Freedom na jesień i zimę 2022/2023.

  Jak nosić rajstopy Fiore z kolekcji Freedom? Sama o tym decydujesz

  Jak tworzyć stylizacje z rajstopami i skarpetkami z kolekcji Fiore na sezon jesienno-zimowy 2022/2023? Najlepiej, jeśli za punkt wyjścia wybierzesz samo hasło przewodnie tej linii: Freedom, czyli z języka angielskiego wolność. W praktyce oznaczać to będzie możliwość miksowania dowolnych elementów bez względu na estetyczną przynależność do konkretnego stylu.

   

  Sportowe bluzy, cekinowe spódnice i rajstopy w groszki? Eleganckie dzianinowe sukienki midi, trencze, loafersy na platformie i skarpetki z barwnym detalem? Klasyczna mała czarna i ultrakobiece rajstopy, które udają pończochy? Czemu nie!

   

  Nie tylko modelki w latach 90., ale też wspomniani przez nas George Michael czy Peter Lindbergh dali znakomity przykład na to, że warto chodzić własnymi ścieżkami. Nowy sezon w modzie potraktuj jako najlepszy czas na to, żeby wreszcie poczuć się sobą, a rajstopy i skarpetki z kolekcji Freedom niech służą Ci za element Twojej modowej ekspresji.

Compare