Konkurs Miss Ziemi Łódzkiej 2020 - Blog - Fiore
 • What's new
  Konkurs Miss Ziemi Łódzkiej 2020

  Konkurs Miss Ziemi Łódzkiej 2020

  Konkurs Miss Ziemi Łódzkiej 2020 – poznajmy bliżej zdobywczynie tytułu!

   

  Rozmawiamy z Dominiką Wójcik, tegoroczną zdobywczynią korony Miss Ziemi Łódzkiej 2020, a także z Natalią Pigułą, ustępującą Miss naszego regionu. Są nie tylko pięknymi, ale też inspirującymi kobietami! Kibicujemy im oraz życzymy realizacji ich planów i marzeń.

   

  - Dominiko, gratulujemy świeżo zdobytego tytułu Miss Ziemi Łódzkiej 2020! Jakie były Twoje motywacje do startu w konkursie? Czy samo uczestnictwo w nim coś daje?

   

  Udział w konkursie Miss Ziemi Łódzkiej to moje marzenie z dzieciństwa. Jest to największa przygoda życia, która daje możliwość poznania nowych ludzi, nawiązania nowych przyjaźni. A przede wszystkim wielki trening mojej odwagi i pewności siebie, której wcześniej mi brakowało.

   

  - Czy nie bałaś się zaszufladkowania?

   

  Biorąc udział w konkursie Miss, muszę liczyć z różnymi ocenami i opiniami w gronie rodziny, znajomych, jak również osób zupełnie obcych. Jednak już po wyborach wszyscy bardzo mnie dopingują i wspierają w dalszej pracy jaka mnie czeka w związku z otrzymanym tytułem. Na szczęście okazało się, że mam wokół siebie wspaniałych ludzi. 

   

  - Jak zamierzasz wykorzystać tytuł Miss?

   

  Tytuł Miss otwiera wiele drzwi i daje wiele możliwości na rozwój. Jednym z nich jest modeling. Konkurs to też promowanie regionu i firm partnerskich na arenie ogólnopolskiej. Na razie ciągle poznaje możliwości po to, by wybrać swoją drogę. 

   

  - Jednym ze sponsorów konkursu była marka FiORE, co po włosku znaczy kwiat. Jeśli miałabyś być kwiatem, to jakim i dlaczego?

   

  Jednym z moich ulubionych kolorów jest biały. A kwiat to róża, więc oczywiście biała róża, która symbolizuje radość.

   

  - A skoro jesteśmy już przy rajstopach, to wolisz klasykę czy te bardziej awangardowe pod względem wzorów i kolorów modele? A może w ogóle jesteś bardziej z team'u skarpet?

   

  Lubię klasykę, często na nią stawiam, ale niekiedy zdarzy się dopełnić swoją stylizację bardziej zwariowanym kolorem czy wzorem. Lubię rajstopy i pończochy, ale równie chętnie zakładam fikuśne skarpetki. 

   

  - Na zakończenie zdradź nam, proszę, czy korona Miss jest ciężka?

   

  Przyznam szczerze, że zanim zdobyłam tytuł zastanawiam się ile waży taka korona, ale kiedy Natalia Piguła nałożyła mi ją na głowę czułam wielką radość i euforię, więc nawet nie pamiętam jej ciężaru w tamtej chwili. Na co dzień korona waży tyle, ile dla nas znaczy. Moja jest dla mnie przyjemnie lekka, bo wiem, że z nią mogę wzlecieć znacznie wyżej niż bez niej. Na pewno nie stanowi dla mnie ciężaru. 

   

  - Natalio, z jakimi emocjami wiąże się przekazanie korony?

  Przekazanie korony wiąże się z niepowtarzalnymi emocjami. Stojąc na scenie podczas gali finałowej 2020 Miss Ziemi Łódzkiej nie zabrakło łez wzruszenia. W jednym momencie w mojej głowie pojawiły wszystkie najpiękniejsze wspomnienia. Od dnia, w którym wzięłam udział w castingu, zgrupowania, przez finał i zdobycie tytułu Miss Ziemi Łódzkiej 2019, aż po dalsze etapy konkursu Miss Polski. 

  Przekazanie korony było dla bardzo emocjonalnym momentem, ponieważ wiedziałam, że kończę wyjątkowy etap w moim życiu. W moim sercu konkurs Miss Ziemi Łódzkiej będzie trwał dalej.

   

  - A czym jest dla Ciebie komfort?

  Komfort jest poczuciem swobody i definicją spokoju psychicznego. Ma on dwa oblicza. Jedno z nich dotyczy sfery mentalnej, co jest niesamowicie istotne dla spełniania, dla realizacji zadań w życiu codziennym, natomiast drugie oblicze odnosi się do komfortu fizycznego. Obydwa są dla mnie istotne, ponieważ poczucie komfortu sprawia, że na co dzień czuje się szczęśliwa i bardziej efektywna.

   

  - Czy obowiązki Miss wyrwały Cię przez ten rok ze strefy komfortu? 

  Oczywiście, że tak! Wcześniej tak aktywnie nie udzielałam się w social media. Dzięki temu przełamałam kilka barier i nabrałam pewności siebie. Wszystkie obowiązki, które miałam przywilej pełnić były dla mnie czymś, co robiłam po raz pierwszy i czymś, co stanowiło dla mnie wyzwanie. Fakt wyjścia ze strefy komfortu towarzyszy wszystkim ważnym wydarzeniom w naszym życiu. Pełnienie obowiązków Miss pozwoliło mi na nawiązanie nowych kontaktów i poznaniu wielu wartościowych osób. 

   

  - Jan Sztaudynger napisał: „Naga – to ona nie była wcale, Miała pończochy i korale” A Ty jakie dodatki preferujesz aby Twoja stylizacja była kompletna? 

  W moich stylizacjach stawiam na minimalizm i wygodę. Chociaż na co dzień chodzę w adidasach i luźnych ubraniach, to jak większość kobiet czasem lubię się wystroić. Dodatki są świetnym dopełnieniem stylizacji. Najczęściej stawiam na kolczyki oraz okulary. Często są one w stanie nadać kompletnie nowego charakteru stylizacji. Dokładnie tak samo jest z pończochami, rajstopami czy skarpetkami - potrafią zupełnie zmienić stylizację i nadać jej niepowtarzalnego charakteru.

   

  - Wolisz rajstopy czy skarpetki, i dlaczego? 

  Tak naprawdę trudno zdecydować i wybrać pomiędzy skarpetkami, a rajstopami. Staram się je dobrać do odpowiedniej stylizacji. Na co dzień wybieram skarpetki, natomiast stylizacje wieczorowe nie mogą obyć się bez rajstop czy pończoch.

   

  - Przekazałaś koronę, ale tytuł Miss zostanie z Tobą na zawsze. Na zakończenie opowiedz proszę, jakie są Twoje plany na najbliższy czas i cały kolejny rok?

  Najbliższy rok obfituje w plany. Ze względu na to, że bardzo oddaje się mojej pracy, pochłania ona większość czasu. Nie zapominam także o samorozwoju. Konkurs Reina del Cafe zainspirował mnie do zgłębiania wiedzy dotyczącej języka hiszpańskiego. Moim marzeniem jest reprezentować jeszcze nasz kraj w konkursie międzynarodowym, jednak ze względu na światową pandemię nie wiadomo czy się spełni. Czas pokaże.

Compare