Jak nosić pończochy samonośne? - Blog - Fiore
 • What's new
  Jak nosić pończochy samonośne?

  Jak nosić pończochy samonośne?

  Pończochy są bardzo stylowym elementem garderoby, który wygląda doskonale nie tylko w połączeniu z sukienkami, lecz także spódnicami, a w niektórych przypadkach także krótkimi spodenkami. Ciekawą propozycją są modele samonośne, które różnią się nieco od klasycznych produktów tego typu. Jak nosić pończochy samonośne?

  Czym są pończochy samonośne?

  Pończochy samonośne są wyposażone w specjalne silikonowe taśmy umieszczone z zewnętrznej strony. Znajdują się one na samej górze, w okolicach tzw. manszety, czyli grubego paska, który w nieco zmienionej formie pojawia się także w przypadku skarpet i podkolanówek. Dzięki temu nie wymagają one zakładania pasów do pończoch, jak ma to miejsce w klasycznych modelach. Wszystko za sprawą właściwości silikonu polegającej na przyklejaniu się do skóry.

  Zbyt ciasne pończochy samonośne mogą jednak przyczyniać się do problemów z prawidłowym krążeniem. W przypadku takiej odzieży niezwykle ważne jest wzięcie pod uwagę obwodu uda. Należy pamiętać również o tym, że pończochy nie mogą być zbyt luźne. Wówczas silikon nie przyklei się odpowiednio do skóry, przez co materiał będzie zsuwał się podczas chodzenia.

  Jak nosić pończochy samonośne?

  Pończochy samonośne nie wymagają przytwierdzania specjalnych pasów, dlatego są one bardzo komfortowe w użyciu. Wystarczy naciągnąć je na nogi i zadbać o to, by silikonowa taśma przykleiła się do skóry i nie podwinęła wraz z górną krawędzią materiału.

  Ważne by pamiętać o tym, że pończochy muszą kończyć się powyżej dolnej krawędzi sukienki lub spódnicy. Koronkowy top pończoch nie powinien być widoczny, dlatego w sytuacji, gdy planujesz założyć krótką kreację, dobrze jest postawić na nieco dłuższe pończochy. Na rynku znaleźć można taką odzież w wielu wariantach, od takich, które wystają niewiele ponad kolano, aż po modele znacznie dłuższe, zakrywające prawie całe nogi. Ważna jest również długość Twoich nóg, dlatego przed wyborem konkretnego wariantu sprawdź, jak będzie prezentować się na Tobie.

  Nawet prawidłowo założone pończochy samonośne mogą wyglądać nieestetycznie w sytuacji, gdy są zbyt ciasne. Wówczas na udach tworzą się wałeczki, przez co nogi wyglądają na znacznie grubsze. Nawet jeśli jesteś szczupła, za małe pończochy mogą nie prezentować się na Tobie tak dobrze, jak tego oczekiwałaś. Z tego powodu przed wyborem odpowiedniego egzemplarza należy skupić się na obwodzie podanym przez producenta.

  Najważniejsze zasady noszenia pończoch samonośnych:

  - dopasuj idealny rozmiar do obwodu uda,

  - sprawdź, czy nie masz uczulenia na silikon,

  - wybieraj takie pończochy, których krawędź zostanie przykryta przez spódniczkę lub sukienkę,

  - upewnij się, że manszety dokładnie przylegają do uda,

  - stawiaj na modele wysokiej jakości, które zostaną z Tobą na długo.

  Komu sprawdzą się pończochy samonośne?

  Pończochy samonośne są dobrą opcją w przypadku osób, które nie lubią standardowych rajstop. Bardzo często takie produkty są wybierane podczas studniówek i wesel. Są one bardziej komfortowe niż standardowe rajstopy, a możliwość zrezygnowania z pasków sprawia, że ich założenie przebiega bardzo łatwo i szybko. Są też idealnym i wygodnym rozwiązaniem podczas namiętnej randki, a do tego wyglądają obłędnie i niezwykle kusząco.

  Pończochy samonośne nie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które są uczulone na silikon. W przypadku takich użytkowniczek noszenie podobnych produktów może powodować zaczerwienienia lub swędzenie. Jeśli wiesz, że Twoja skóra nie powinna mieć kontaktu z silikonem, lepiej jest postawić na standardowe pończochy z pasem.

Compare