Najmodniejszy wzór sezonu! - Blog - Fiore
 • What's new
  Najmodniejszy wzór sezonu!

  Najmodniejszy wzór sezonu!

  Co roku na topie są zupełnie inne wzory czy kolory. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych ubrań w stokrotki, które kojarzą się z wiosną i latem. Trend ten można zaobserwować zarówno w przypadku odzieży, jak i perfum czy dodatków. Dlaczego stokrotki są tak popularne i jakie produkty z tym motywem cieszą się największym uznaniem?

  Kilka słów o stokrotkach

  Stokrotka to niewielki, zazwyczaj biało-różowy kwiatek rosnący na łąkach. Rozróżnia się kilka rodzajów tej rośliny, od tych ogrodowych, aż po afrykańskie. Zdarza się, że stokrotki są mylone z margaretkami lub rumiankiem. Pierwszy rodzaj kwiatków jest jednak znacznie większy, a drugi ma charakterystyczne pręciki w środku i zapach.

  Co ciekawe, stokrotka pospolita jest również jadalna. Sprawdza się ona doskonale jako dekoracja deserów. Ma również pozytywne działanie na ludzkie zdrowie, dlatego warto dodawać ją do niektórych potraw. Latem świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie lodu z dodatkiem tych kwiatów. Po rozpuszczeniu uwolni on piękne rośliny, które dopełnią każdego drinka czy lemoniadę idealną na gorące dni.

  Co symbolizują stokrotki?

  Wiele motywów wykorzystywanych w modzie ma swoje znaczenie. W przypadku stokrotki jest to czystość, niewinność i prawdziwa miłość. Kwiat ten oznacza także nowy początek. Z tego powodu często pojawia się na produktach dla noworodków lub świeżo upieczonych rodziców.

  Warto wiedzieć, że stokrotki występują w kilku wariantach kolorystycznych. Ich barwa ma również wpływ na dokładne znaczenie. Dla przykładu, kwiat różowy symbolizuje miłość i delikatność. Żółty ma natomiast związek z przyjaźnią, szczęściem i radością. Z tego powodu wybierając konkretny motyw, warto zwrócić uwagę na to, co dokładnie może oznaczać.

  Znane marki i ich produkty w stokrotki

  Modę na stokrotki można zaobserwować nie tylko w branży odzieżowej. Na szczególną uwagę zasługują perfumy znanej marki Marc Jacobs o nazwie Daisy Eau So Intense reklamowane przez Kaię Gerber. To zapach inspirowany tym niepowtarzalnym kwiatem. Został on zamknięty w charakterystycznym flakoniku z zamknięciem, który przypomina właśnie stokrotkę. To perfumy o wyjątkowym aromacie, prezentujące się doskonale na każdej toaletce.

  Stokrotki pojawiają się również w mediach społecznościowych. Mowa tu głównie o Instagramie, gdzie można zaobserwować wiele typowo wiosennych zdjęć z tymi pięknymi kwiatami. Znajdują one zastosowanie podczas dekorowania samodzielnie przygotowanych potraw, a także stanowią piękne tło do nieco innych fotografii. Stokrotki w wielu wydaniach można zaobserwować m.in. na profilu Dominiki Brudny.

  Stokrotki w modzie

  Stokrotki cieszą się ogromną popularnością również jako motyw na ubraniach. Ciekawym produktem są skarpetki Daisy ozdobione właśnie tymi kwiatami. Niektóre osoby decydują się na wielobarwne bluzki w stokrotki, podczas gdy inne kochają całe sukienki pokryte podobnym motywem. Obecnie wybór ubrań inspirowanych tą rośliną jest naprawdę szeroki.

  Stokrotki pojawiają się również na biżuterii. Bransoletki z takim motywem pozwalają na noszenie w połączeniu z wieloma stylizacjami. Są świetnym wyborem dla osób, które zwracają uwagę na symbolikę.

Compare