W hołdzie kobiecości - Blog - Fiore
 • What's new
  W hołdzie kobiecości

  W hołdzie kobiecości

  Najnowszy mural, jaki pojawił się na ulicach Łodzi, można podziwiać w centrum miasta, przy ulicy Kopernika 53. Dwie postaci kobiet i florystyczny akcent nawiązują do siły damskiej przyjaźni, siostrzeństwa oraz akcji na rzecz ochrony środowiska. Mural to projekt z inicjatywy łódzkiej marki FIORE oraz artystów z Fundacji Urban Forms.

   

  Łódź murem za kobietami

  Mural jest wyrazem hołdu w stronę kobiecości. Lekki, subtelny, ukazujący walory kobiecego piękna i delikatności, a jednocześnie tak wiele mówiący o świecie, w którym króluje odwaga w podejmowaniu decyzji, walka o swoje prawa, ale bez dozy agresji.

  Dzieło stanowi nie tylko kolorową ozdobę siedziby firmy Fiore, ale jest też swoistym obrazem portretowym o jakże unikalnym charakterze. Wydaje się, że w tak trudnych dla płci pięknej czasach, siła kobiet ma największą wartość i ten mural doskonale to ukazuje. Malowidło jest wyrazem pełnej akceptacji oraz wsparcia, a przecież artystyczny nurt jest znakiem rozpoznawczym Łodzi, historii, tradycji i kreatywnego „ducha" tego miasta.

  Fiore, marka, która od 1998 roku specjalizuje się w produkcji rajstop, pończoch i skarpet całkowicie identyfikuje się z taką wizją kobiecego świata. Co więcej, ten punkt widzenia i damska solidarność jest dla niej wyznacznikiem w tworzeniu kolejnych, włókienniczych kolekcji. Te są zazwyczaj odważne, dodające pewności siebie i chociaż niekrzykliwe, to jednak dodające wyrazistości codziennym stylizacjom w damskiej garderobie. Właśnie taka jest filozofia Fiore, która w połączeniu z aspektami ekologii, pozwala tworzyć przyjazne, komfortowe, a jednocześnie zawsze zgodne z aktualnymi trendami elementy kobiecych stylizacji. Świetnym przykładem są rajstopy Eccola. Te oraz inne propozycje łódzkiej firmy można teraz nabywać, korzystając ze specjalnej akcji rabatowej na hasło WECREATE, która została zorganizowana z okazji odsłonięcia muralu.

   

  Łódź – artystyczne miasto kobiet

  Łódź jest jednym z najbardziej kreatywnych miast Polski i doskonale odzwierciedlają to nie tylko biznesowe przedsięwzięcia prowadzone na tym terenie z włókienniczą historią. Wystarczy uważniej przyjrzeć się całej miejskiej przestrzeni. Tworzony jest tu krajobraz kolorowy, nieco abstrakcyjny, pobudzający wyobraźnię i zachęcający do działania. Co ciekawe, mural art, który powstaje z inicjatywy Fiore nie jest jedynym w mieście. Podobnych wyrazów sztuki ulicznej można tu znaleźć ponad 100 i wszystkie cechuje ważny społecznie przekaz.

Compare