Because we care. - Blog - Fiore
 • What's new
  Because we care.

  Because we care.

  Chcemy podzielić się z Wami naszym nowym letnim odkryciem. Szalejemy na jego punkcie!

  Otóż, z jednej strony, mamy te zmyślne, siateczkowe woreczki, które chronią delikatne rajstopy, nawet te najcieńsze, podczas prania w pralkach automatycznych, czy suszenia w suszarkach bębnowych. Świetnie nadają się też do prania koronkowych pończoch i bielizny, chroniąc ją od zaciągów i uszkodzeń. Pojawiły się stosunkowo niedawno, to wciąż nowość w naszym sklepie.

  Z drugiej strony, mamy lato. Wyjątkowo upalne i gorące. Nasze biurowe lunche w tych dniach to głównie świeże owoce. Po słodkich truskawkach, przyszła pora na maliny i czereśnie. Zawsze sprawdzają się też cytrusy. W pobliżu są tu dwa dobrze zaopatrzone sklepy owocowo-warzywne i każda z dziewczyn FiORE jest w nich częstą bywalczynią.

  Patrząc na zdjęcia na pewno już wiecie w czym rzecz. Nie pamiętamy, która z nas wpadła na to pierwsza, a która po raz pierwszy przyniosła owoce spakowane w nasz wielorazowy woreczek. Grunt, że wszystkie to podchwyciłyśmy i odtąd nie wyobrażamy już sobie zakupów w jednorazowych opakowaniach. Ten dobry zwyczaj zabieramy ze sobą również do domu, a nawet w wakacyjną podróż! Rezultaty możecie właśnie podziwiać na zdjęciach w reportażu Joanny.

  Was też zachęcamy do korzystania z tego pomysłu. Działajmy w duchu zero waste. Nasz woreczek zadba więc nie tylko o to, by Wasze rajstopy, pończochy, czy cienkie skarpetki, dłużej Wam służyły, by nie podarły się w praniu, nie zmechaciły się i zachowały wszystkie swoje walory użytkowe. To także jeden ze sposobów by mniej śmiecić, zużywać i marnować mniej foliówek (tzw. zrywek), by zadbać o środowisko, to pobliskie, jak i o całą planetę, w myśl hasła „myślmy globalnie, działajmy lokalnie”.

  Każdy sposób przybliżający nas do tych celów jest wartością. Cieszy nas nawet najdrobniejszy krok w dobrym kierunku i chętnie dzielimy się z Wami tą radością.

Compare