Fiore EKO

Rajstopy Fiore jako
zrównoważony
produkt ekologiczny
i świadomy wybór
Ekologiczny styl życia ma wielu zwolenników na całym świecie. Coraz chętniej wybiera się żywność bio czy naturalne kosmetyki, ale świadome podejście do konsumpcji przejawia się także w produkcji tekstyliów. Fiore również dąży do tworzenia rajstop w zgodzie z naturą, oferując wysoką jakość w ekologicznym wydaniu.
RAJSTOPY STWORZONE Z PRZĘDZ,
KTÓRE ZNIKAJĄ Z PLANETY JUŻ W 3 LATA!
W Fiore dążymy do tego, by proces tworzenia rajstop był możliwie jak najbliżej natury, przy zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości. W trosce o środowisko stworzyliśmy produkty inne niż wszystkie - z dumą przedstawiamy naszą najnowszą linię Eccola (co z włoskiego znaczy „oto ona!”).

Nasze eko-rajstopy powstają w taki sposób, by były w pełni bezpieczne dla skóry, jednocześnie nie szkodząc środowisku.
Dzięki użyciu rewolucyjnych, w 100% biodegradowalnych włókien z certyfikatem Amni Soul Eco®, produkty te nie wymagają zużycia dużej ilości wody w produkcji w porównaniu ze standardowymi rajstopami. Poddają się też szybkiemu rozkładowi beztlenowemu dzięki ulepszonej formule poliamidu, która pozwala na eliminację z naszej planety już w 3 lata!
OPAKOWANIE ECCOLA POCHODZĄ
W 100% Z RECYKLINGU
Eko-rajstopy od Fiore są przyjazne środowisku nie tylko ze względu na zastosowane materiały i miejsce pochodzenia, lecz także samo opakowanie. Zużycie plastiku w opakowaniach ECCOLA ograniczyliśmy do 0%! Do jego stworzenia użyliśmy kartonu typu Kraft, pochodzącego w 100% z recyclingu, a dzięki konstrukcji samego pudełka, mogliśmy całkowicie wyeliminować użycie folii.
Opakowania zewnętrzne służące do wysyłki również są wolne od folii. Dzięki temu możemy zaoferować w pełni bezpieczne rajstopy w ekologicznym wydaniu, zmniejszając ilość produkowanych odpadów.
EKOLOGICZNE OPAKOWANIA
WYSYŁKOWE FIORE
Zrezygnowaliśmy również całkowicie z pakowania wysyłanych tekstyliów w dodatkową folię (foliopak), dzięki czemu produkujemy znacznie mniej plastiku. Zamówione rajstopy dojdą do Ciebie w niewielkim, kartonowym pudełku bez dodatkowej warstwy z tworzywa sztucznego. Zrezygnowanie z owijania kartonów folią pozwala na znaczne ograniczenie zużycia szkodliwych materiałów, co przekłada się na uniknięcie wyprodukowania wielu kilogramów plastiku rocznie.
Eko-inicjatywa dotycząca pakowania naszych rajstop nie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas transportu. Dbamy o to, by kartony były w pełni szczelne i wytrzymałe. Dzięki temu zamówione produkty nie ulegną uszkodzeniu podczas podróży i dotrą do Ciebie w doskonałym stanie, niezależnie od tego, ile kilometrów muszą pokonać.
OGRANICZ ŚLAD WĘGLOWY

Lokalne surowce

Transportowanie odzieży przez cały świat wymaga zużycia dużej ilości benzyny lub paliwa lotniczego, co wiąże się z produkowaniem zanieczyszczeń negatywnie wpływających na środowisko. Z tego powodu ograniczyliśmy łańcuchy dostaw jedynie do pobliskich okolic. Mniej przejechanych kilometrów to mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja spalin. Współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorcami, ograniczając nasz ślad węglowy do absolutnego minimum.
Pierwsze eko-rajstopy dostępne w sklepie Fiore to połączenie ekologicznego podejścia do różnych spraw – produkcji, transportu oraz wysyłki zakupionych egzemplarzy. Dbamy o to, by absolutnie wszystkie nasze produkty były tworzone w lokalnych fabrykach i nie musiały pokonywać tysięcy kilometrów przed trafieniem do Twojej szafy. W trosce o środowisko wybieramy wyłącznie wytrzymałe przędze i koronki, które pochodzą od sprawdzonych europejskich producentów.
Rajstopy z naszej oferty powstają z wykorzystaniem materiałów z Polski, Włoch, Francji, Belgii czy Portugalii. Nie sprowadzamy materiałów z innych kontynentów, dzięki czemu ograniczamy zanieczyszczenie środowiska wynikające z transportu. Sprawdzanie surowców wykorzystywanych do produkcji rajstop pozwala także na stworzenie wytrzymałej odzieży, która zostanie z Tobą na dłużej. Wszystkie te działania ekologiczne sprawiają, że gotowy produkt jest niezawodny, nie drażni skóry i zachowuje swój doskonały wygląd przez długi czas, a jego tworzenie nie zagraża środowisku.

Lokalni pracownicy

Cała produkcja Fiore umiejcowiona jest w naszej fabryce w Łodzi, co niweluje przy okazji do zera trasę, jaką inaczej musiałyby pokonać gotowe wyroby w drodze do magazynów. Nie korzystamy z taniej siły roboczej z innych państw, zapewniając nowe miejsca pracy lokalnym szwaczkom oraz projektantkom, absolwentkom profesjonalnych łódzkich uczelni. Dzięki temu możemy zachować europejskie standardy i jakość, na jaką zasługuje każda miłośniczka wytrzymałych rajstop w ekologicznym wydaniu.
100% produkcji umiejscowione jest w jednym obiekcie – w naszej fabryce w Łodzi Zadbaliśmy o to, by nasze pierwsze eko-rajstopy, podobnie jak wszystkie pozostałe produkty od Fiore były tworzone przez lokalnych pracowników, wykwalifikowane projektantki i szwaczki – w ten sposób wspieramy polskie kobiety!
Nasze rajstopy to produkty spełniające europejskie normy jakości i bezpieczeństwa. Świadome podejście do produkcji tekstyliów trafia w gusta osób, które stawiają na rozwiązania niezagrażające naturze i człowiekowi. Rajstopy powstają w lokalnej fabryce, dlatego muszą odpowiadać standardom obowiązującym w Unii Europejskiej. Są one zatem bezpiecznym rozwiązaniem, jednocześnie ich produkcja wspiera polską gospodarkę.
TEKSTYLIA GODNE ZAUFANIA
I CERTYFIKAT OEKO-TEX®
Dostępne rajstopy zostały oznaczone certyfikatem Oeko-Tex®, co oznacza, że do ich stworzenia nie wykorzystano szkodliwych substancji. Uzyskanie takiego wyróżnienia wymaga dokładnego sprawdzenia składu materiałów, pochodzenia surowców oraz sposobu produkcji towarów. Certyfikat Oeko-Tex® jest uznawany za jeden z najważniejszych wskaźników określających bezpieczeństwo tekstyliów.
Wszystkie dostępne w naszej ofercie produkty zostały oznaczone certyfikatem Oeko-Tex®, który przyznaje się jedynie tekstyliom tworzonym bez użycia niebezpiecznych dodatków. Dzięki temu sprawdzają się one dobrze nawet w przypadku alergiczek i nie oddziałują negatywnie na przyrodę.
Rajstopy Fiore są bezpieczne zarówno dla skóry, jak i środowiska. Brak szkodliwych substancji sprawia, że zużyte egzemplarze lub tworzenie nowych towarów nie powodują zagrożenia dla otoczenia i ekosystemów. Do ich produkcji wykorzystuje się jedynie sprawdzone surowce, które nie są toksyczne dla roślin, gleby i ludzkiego organizmu.


Compare